רודניצקי יצחק 

-

יצחק צחי רודניצקי

יצחק (צחי) נולד בפתח-תקווה, כבנם בכורם של רבקה ומשה לבית רודניצקי, וכנכד ראשון לבן-ציון ולאה רוזנבלט, ממייסדי וותיקי כפר גנים ב'.

יצחק (צחי) נולד בחג הפסח - חג החרות תשכ"ג - (15.4.63) ונקרא על שמם של שני סבי הוריו שנספו בשואה באירופה. אמרו גם שקראוהו יצחק, על-שמו של הנשיא יצחק בן צבי כי באותה העת שהכניסו את יצחק (צחי) לבריתו של אברהם אבינו, הובא נשיא המדינה בן-צבי למנוחת עולמים.

יצחק (צחי) עבר מסלול לימודיו בעיר מולדתו,פתח-תקווה, סיים את בית-הספר לטכנאים עמד בבחינות בגרות והתגייס לצה"ל, לחיל הצנחנים. באופיו באופיו היה יצחק (צחי) נער רגיש ומופנם, תמיד שמח בחלקו והסתפק במועט, דאגתו העיקרית הייתה תמיד להורים ומשפחתו.

עם גיוסו לצה"ל, האמין יצחק (צחי) כי שרותו הצבאי יהיה שיגרתי, כשרותו של חייל צה"ל המגן על מולדתו בעיתות שלום, בהיותו סבור כי את המלחמות הגדולות לחמו לפניו, דורו של הסבא ודורו של האבא, לא עלה על דעתו שבעוד פרק זמן קצר יטולטל לאחת המלחמות האכזריות, ולסערה איומה, שממנה לא יצא חי.

לאחר מותו ספרו חבריו לנשק על שרותו המסור בצה"ל, על נאמנותו לחבריו ועל אמונתו המוצקה בפעולותיו ובמעשיו ובעיקר בעת הקרבות.

יצחק (צחי) בחייו התעניין בתחביבים רבים: איסוף בולים, גידול בעלי חיים, וכמובן בספורט.

הדבר שהעסיקו ביותר הם הספרים, והטלוויזיה שבה ראה אמצעי להרחבת השכלה וידע בעיקר בנושאים היסטוריים, יצחק היה קשור לארץ, לתושביה ולנופיה, הוריו ידעו שבהסתר ניתפס אף הוא לכתיבת "שירה", ובשיחות שבינם לבינו צחי מיעט לספר על העיסוק התחביבי הזה.

לאחר נפילתו נמצאו במגירתו מחברית עם שירים יפיפיים, על נושאים שונים החל מחברה, גורלות בני אדם, פרחים וצמחים, טבע וכמובן נופי הארץ היפים. ביום 10.6.82 נפל יצחק (צחי) חלל במלחמת לבנון, באזור דמור.

מפקד יחידתו כתב למשפחתו: "מי כמוכם יודע מה קשה היתה דרכו של צחי בפלוגה, עקב בעיות רפואיות והתמודדות עם מנטליות, שאולי לא היה רגיל אליה. בכל אלה עמד, עם הרבה רצון, אמונה ואהבת הארץ. הוא עשה דרכו בפלוגה ורכש בה את מקומו".

שמו הונצח בבית הכנסת בכפר-גנים שבפתח-תקווה. 

עמותת בית טל

ע"ש קדושי טרוכנבורד ולוזישט בישראל

כצנלסון 68 ת.ד. 1350 גבעתיים 5327605 |  אימייל: beit.tal@gmail.com

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים